10 powodów, aby być wdzięcznym swoim nauczycielom muzyki

Taka lista wpadła mi w oko – zamieszczam ją spontanicznie we własnym tłumaczeniu. Podoba mi się, a co ważniejsze – wydaje się prawdziwa, zwłaszcza post factum. Temat jest na pewno do przemyślenia, szczególnie wnikliwie powinni to uczynić muzycy i muzykanci.

1. Uczyli, że możesz popełniać błędy, bo kiedy je popełniasz, rozwijasz się jako osoba.

2. Nauczyli cię wierzyć w swoje możliwości i dystansu wobec presji.

3. Zachęcali, abyś przesuwał swoje granice i pracował jak najlepiej.

4. To oni obalili frazes „praktyka czyni mistrza”. W rzeczywistości rozbudowana praktyka nie wystarczy, aby stać się wielkim muzykiem.

5. Pokazali ogromne zaangażowanie, w tym zwłaszcza po zajęciach szkolnych, takie jak prowadzenie orkiestry, udział w szkolnych inicjatywach oraz solidne planowanie. Wiele z tych dodatkowych zobowiązań nie jest ujmowanych w godzinach pracy nauczyciela ani jego wynagrodzenia.

6. Uczynili matematykę łatwiejszą do zrozumienia. Łatwiej jest ją zrozumieć na przykładzie ćwierćnut niż analizować schematy na tablicy.

7. Oni pchnęli cię do wzięcia odpowiedzialności za swoje poczynania, przez cotygodniowe lekcje gry na fortepianie lub pamiętanie o zabraniu ze sobą skrzypiec do szkoły.

8. Oni „otwierają drzwi”, co, jak wykazano, stymuluje cały mózg. Ogromna ilość badań naukowych potwierdza pozytywne efekty muzyki w wielu dziedzinach.

9. Podkreślili znaczenie permanentnego szukania sposobów, aby zrobić „to” lepiej. Niezależnie od tego czy wciąż grasz dziś na fortepianie, dawka samokrytycyzmu może być pożyteczna.

10. Pokazali, że muzyka to coś o wiele więcej niż tylko to, czego się słucha.

Źródło:
www.cmuse.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>