Zapraszam na „Forum Kreatywnych Inspiracji”

Oto kolejny blog, jeszcze jeden – obok dziesiątków albo i setek tysięcy internetowych dzienników. Czy jeszcze jeden blog, właśnie ten: Forum Kreatywnych Inspiracji, może wnieść coś, czego dotychczas istniejące nie oferowały? Jak najbardziej! Jestem przekonany, że dla samych gospodarzy blogów przelewających swoje spostrzeżenia na ekran komputera, taka forma działalności sprzyja porządkowaniu nie tylko własnych poglądów ale też na swój sposób oswajaniu, porządkowaniu otaczającego świata – dobrze jest mieć jakieś przeczucia ale jeszcze lepiej mieć przemyślenia i rozumieć, a pisząc – jest o to łatwiej! Blogi w ogromnej większość skupiają też mniej lub bardziej kameralne społeczności czytelników, którzy postrzegają sprawy nie koniecznie tak samo ale podobnie, a wariantów, niuansów i kontekstów jest naprawdę sporo, dziś już – w przeciwieństwie do dawnych wieków – nikt nie jest w stanie samodzielnie pomyśleć, powiedzieć ani napisać wszystkiego! Wreszcie są takie publikatory także miejscem wymiany poglądów, która prowadzi do wspólnych (lub rozbieżnych) konkluzji. Poznawanie myślenia i argumentacji innych, zwłaszcza inaczej myślących, to jedna na najbardziej pożytecznych funkcji bloga, o ile oczywiście to myślenie i te poglądy są inspirujące, konstruktywne, a przede wszystkim intelektualnie uczciwe!

Wychodzę z założenia, że kreatywne myślenie powinno być naszym zadaniem przez całe życie, niezależnie od ról społecznych i zadań, które akurat pełnimy w danym czasie; każdy powinien mieć swój osobisty, indywidualny, specyficzny lifelong learning programme i go realizować . Oczywiście można czasem wziąć wolne, udać się na swego rodzaju wakacje, można na jakiś czas program zawiesić ale trwałe przejście na pozycję biernego odbiorcy medialnego szumu to postawa bardzo niebezpieczna, bo grozi mentalnym kalectwem lub mentalną śmiercią! Przed tym ryzykiem można się bronić na różne sposoby – ten blog jest jedną z możliwości, jeszcze jedną. Można tu przyjąć rolę najbardziej dla siebie dogodną: czytelnika, komentatora, recenzenta, polemisty, współpracownika, … – ten katalog jest szeroko otwarty. Zapraszam!

grafika: www.zofialasek.com

Komentarze

  1. Lipiec 26, 2014

    adrian Odpowiedz

    Piotrze, gratuluje odwagi, potrzeby, pomysłu, chęci, wyboru, otwartości…. niech się blog rozwija i przynosi satysfakcję niczym kwiatki w ogrodzie…

  2. Lipiec 28, 2014

    Gospodarz Odpowiedz

    Dzięki za dobre słowo! Myślę, że wielu ludzi tak ma – czasem po prostu trzeba o pewnych sprawach szerzej i swobodniej pomyśleć, pogadać a nawet napisać! A że czasy mamy takie jakie mamy, to zamiast do szuflady – pisze, gada, a nawet myśli się publicznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>